Αγαπητοί γονείς και αγαπητοί μαθητές/τριες,
σας ενημερώνουμε ότι ως εξεταστικό κέντρο ορίστηκε για τους υποψηφίους του 1ου Πρότυπου ΓΕΛ Χαλκίδας το 5ο Πρότυπο Γυμνάσιο Χαλκίδας με κοινή Επιτροπή Εξετάσεων για Γυμνάσιο -Λύκειο. Οι υποψήφιοι για το Λύκειο θα φιλοξενηθούν σε αίθουσες  του όμορου 4ου ΓΕΛ Χαλκίδας.

Οι μαθητές θα πρέπει , λοιπόν, να προσέλθουν τη Δευτέρα, 28 Ιουνίου, στις 9 :00πμ στο Εξεταστικό Κέντρο με είσοδο , για την αποφυγή συνωστισμού, από το προαύλιο του 4ου ΓΕΛ(Φωκίδας 18-στη συνέχεια του 5ου Γυμνασίου).
Οι υποψήφιοι να έχουν μαζί τους όλα τα απαραίτητα , όπως αυτά ακριβώς αναφέρονται στις εγκυκλίους. Παράλληλα – για λόγους πρόληψης του covid-19- θα πρέπει να κάνουν self-test από Πέμπτη 24/6, να δηλωθεί το αποτέλεσμα και να έχουν μαζί τους το έντυπο δήλωσης αρνητικού τεστ.  Είναι υποχρεωτική χρήση προστατευτικής μάσκας από όλους τις/τις υποψηφίους/ες και το εκπαιδευτικό προσωπικό εντός των εξεταστικών κέντρων.

ODIGIES_COVOD_EXETASEIS_PS