To   σχολείο μας θα συμμετάσχει σε δύο εκπαιδευτικά διήμερα περιβαλλοντικά  προγράμματα (3-4 Δεκεμβρίου 2021) που εκπονούνται από το ΚΠΕ Καρπενησίου. Τα προγράμματα είναι βιωματικά και γίνονται κατεξοχήν στο φυσικό περιβάλλον.
Συγκεκριμένα:
Για την Α΄τάξη (30 μαθητές) : “ Από το χώμα στο πιάτο” ( Πρόγραμμα για τους φυσικούς πόρους, τον άνθρωπο, τη διατροφή, την υγεία και την ευημερία)

Για την Β΄τάξη (30 μαθητές):  “Οι δρόμοι του νερού και τα Γεφύρια τους” (Πεζοπορία στο ελατόδασος και πλατανόδασος, πλησίον του χωριού Γοργιανάδες -Πεζοπορία σε παραποτάμιο μονοπάτι -Προσκύνημα στο μοναστήρι του Προυσσού) [Δείτε περισσότερα: https://kpe-karpen.eyr.sch.gr/programms/]

Πληροφορίες για κόστος,  ξενοδοχείο διαμονής, ενδυμασία κλπ θα παρέχουμε μόλις έχουμε την σχετική ενημέρωση από το ΚΠΕ.

Για την επιλογή των μαθητών/τριών θα ληφθεί υπόψη η σειρά συμπλήρωσης και υποβολής της φόρμας που ακολουθεί, κυρίως όμως  το ήθος και η συμπεριφορά τους.

Φόρμα συμμετοχής θα ενεργοποιηθεί την Παρασκευή 22 Οκτωβρίου και ώρα 14.00