Σύμφωνα με  τα αποτελέσματα του 82ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ», οι μαθητές του σχολείου μας Λιαλιάρης Ευάγγελος (Α΄ Τάξη) και Γεωργούσης Ευάγγελος (Β΄ Τάξη) διακρίθηκαν και προκρίνονται για να συμμετάσχουν στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα “Ο Αρχιμήδης”.

Η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα “Ο Αρχιμήδης” θα διεξαχθεί το Σάββατο 26 Φεβρουαρίου 2022 και ώρα 10.00π.μ., ειδικά για φέτος στην Αθήνα και σε αρκετά Περιφερειακά Κέντρα, που θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες από την ΕΜΕ.

Από τα αποτελέσματα του “Αρχιμήδη” θα επιλεγούν οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στη Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων και στη Διεθνή Μαθηματική Ολυμπιάδα.

Η Διευθύντρια και ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου, εκφράζουν τα συγχαρητήρια στους μαθητές και τους εύχονται καλή επιτυχία στην επόμενη φάση του διαγωνισμού.