Μήνυμα του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων/Κηδεμόνων του σχολείου μας:

“Αγαπητοί γονείς,

το ΔΣ του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του σχολείου εύχεται καταρχάς καλή σχολική χρονιά σε μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς.

Παρότι θα επιθυμούσαμε η πρώτη μας επαφή να έχει αντικείμενο θέματα δράσεων που να αφορούν τη φοίτηση των παιδιών μας στο σχολείο τους, τα πρόσφατα καταστροφικά γεγονότα στη Θεσσαλία μας επιβάλλουν να ασχοληθούμε με τις ανάγκες των συνανθρώπων μας εκεί. Έτσι ο Σύλλογος ζητά την συνδρομή σας για την συλλογή ειδών πρώτης  ανάγκης για τους πληγέντες στην Θεσσαλία. Τα είδη θα μεταφερθούν με ευθύνη του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και θα παραδοθούν στο Σύλλογο Γονέων σχολείου της Καρδίτσας. Η συγκέντρωση των ειδών θα γίνει στο σχολείο μας, όπου θα μπορείτε να προσφέρετε μέχρι και τη Δευτέρα ,25 Σεπτεμβρίου, ό,τι μπορείτε από τον παρακάτω κατάλογο.

Υγρά μαντηλάκια Μωρομάντηλα Πάνες (ενηλίκων-ανηλικων) Χαρτικά κουζίνας/wc

Καθαριστικά (χλωρίνη) κ.α

Τρόφιμα μακράς διάρκειας

Είδη προσωπικής υγιεινής (Υγρό σαπούνι, σαμπουάν, οδοντόκρεμα)κ.α.

Κάλτσες, Εσώρουχα (μόνο καινούργια) .

Παυσίπονα για μικρούς και μεγάλους

Υγρά αντισηπτικά

Αντικουνουπικά ”

Η δράση του Συλλόγου Γονέων έχει τη στήριξη της Διεύθυνσης και του Συλλόγου Διδασκόντων του 1ου Πρότυπου ΓΕΛ Χαλκίδας.