Η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας καινοτομεί. Αγκαλιάζει για μία ακόμη φορά τη σχολική κοινότητα και ειδικά τις μαθήτριες και τους μαθητές των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων. Δημιουργεί μια νέα «ΠΥΞΙΔΑ», για να τους φέρει κοντά σε ανθρώπους με αξιοσημείωτη επαγγελματική πορεία, προερχόμενους κυρίως από τη Στερεά Ελλάδα, οι οποίοι καλούνται να απαντήσουν σε ερωτήσεις και προβληματισμούς των εφήβων.

H νέα δράση επαγγελματικής σταδιοδρομίας περιλαμβάνει 14 Ενότητες με 46 webinars των 30 λεπτών για ισάριθμα επαγγέλματα, από καταξιωμένους επαγγελματίες, προερχόμενους κυρίως από τη Στερεά Ελλάδα!

Δηλώστε συμμετοχή στα επαγγέλματα που σας ενδιαφέρουν στον σύνδεσμο www.pste.gov.gr/education.

Τα webinars ξεκινούν τη Δευτέρα 19 Απριλίου και τις επόμενες μέρες θα δημοσιεύσουμε και τον κατάλογο των ομιλητών μας!