Την Τετάρτη 31/1/2024 για την ημέρα των Τριών Ιεραρχών πραγματοποιήθηκε για το σχολείο μας εκκλησιασμός με αρτοκλασία υπέρ υγείας -πνευματικής και σωματικής-για μαθητές και καθηγητές.

Μετά τον εκκλησιασμό , στο φιλόξενο “σπίτι” του Αγίου Νικολάου, την εκκλησία της ενορίας μας, ακολούθησε  αφιέρωμα στους Τρεις Ιεράρχες, με κείμενα από τον Όμιλο  Φιλαναγνωσίας  και τραγούδια από τον Όμιλο Θεάτρου, που υπενθύμιζαν στοιχεία του βίου τους , τα οποία  τους ανέδειξαν ως πρότυπα, και πρόβαλαν τις διαχρονικές αξίες της διδασκαλίας τους.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στις εκπαιδευτικούς, τις φιλολόγους κ.κ. Ζαχαριάδου Σουζάννα, Λιάσκου Κατερίνα, Ζευγολάτη Ιωάννα και Μότσια Ελπίδα, που ετοίμασαν το αφιέρωμα. Θερμές ευχαριστίες στους ιερείς της ενορίας μας για την αγάπη που περιβάλλουν το σχολείο μας.

Χρόνια πολλά και φώτιση!